Nagy lazításról döntött a kormány az EU-pénzek elköltése érdekében

Nagy lazításról döntött a kormány az EU-pénzek elköltése érdekében

A 2014-2020-as uniós fejlesztési ciklus naptár szerinti utolsó évének végén nagy lazításról döntött a kormány az 1 milliárd forint feletti támogatású EU-s projektek esetén, amelynek az lehet a fő célja, hogy a rendelkezésre álló pénzeket minél nagyobb arányban le lehessen kötni akár elakadt, pénz visszakövetelés hatálya alatti projektekre is. A változtatás gyakorlatilag azt jelenti, hogy az adott projekt mögötti pályázati forrást ki lehet cserélni egy másik pályázati felhívásra.

Lemaradtál az EU-s kutatás-fejlesztési pénzekről? – Most itt a lehetőség!

Lemaradtál az EU-s kutatás-fejlesztési pénzekről? – Most itt a lehetőség!

Kísérleti fejlesztésre nyerhetnek el 20-50 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatást mikro-, kis-, és középvállalkozások azon az új uniós pályázaton, amely várhatóan július elsején nyílik majd meg és amelynek ma kezdődött el a tíznapos társadalmi egyeztetése. Fontos, hogy csak olyan cégek nyerhetnek ezen a pályázaton, akik eddig még nem kaptak pénzt ebben az uniós fejlesztési ciklusban kutatás-fejlesztési és innovációs pályázaton.

Öt magyar cégnél tartott rajtaütésszerű ellenőrzést az Európai Bizottság

Márciusban öt magyarországi céghez vonult ki az Európai Unió, a brüsszeli ellenőrök közbeszerzési összejátszások, versenyjogi szabálysértések ügyében kutatnak - írja az Index. A rajtaütés egy nagyobb vizsgálódás része, ami azt hivatott feltárni, hogy a magyarországi uniósforrás-elosztás mennyire tekinthető versenyjogi és egyéb szempontokból szabályszerűnek.

Bűvös számot közelít az EU-s pénzosztás - De mi lesz 2020-tól?

A májusi 113 milliárd után júniusban 141 milliárd forintra ugrott az új uniós támogatás-kifizetések összege, így a ciklus eleje óta már 4860 milliárd forintnál jár az összes kiutalás, azaz közelíti a kormány a bűvös 5000 milliárd forintot - derül ki szokásos havi összesítőnkből. Ez azt jelenti, hogy a 7 évre (310-es euró mellett) járó mintegy 8920 milliárd forintos keretnek az 55%-a már a nyertesek számláján van, de amint a héten rámutattunk: százmilliárdokkal több keret állna rendelkezésre, ha tartósan gyengébb szinten ragadna a forint. Idén és év jövőre az uniós támogatások tényleges felhasználása még növekedhet tavalyhoz képest a Magyar Nemzeti Bank elemzői szerint, így kissé élénkítheti a gazdaságot, 2020-tól azonban jócskán lassulhat a forrásfelhasználás, és ez lehúzhatja majd a gazdaság éves növekedési képességét is.

24 vagy 10%? - Mennyi uniós támogatást bukik Magyarország?

Az Európai Bizottság terve szerint a 2021 és 2027 közötti költségvetési időszakban Magyarország a jelenleginél 24 százalékkal kevesebb forrást kapna, ugyanakkor a következő időszak tárgyalási fordulóin ez az arány jelentősen változhat - írta keddi számában a Magyar Idők.

Kiszivárgott: jelentősen csökken Magyarország uniós támogatása (2.)

Kiszivárgott: jelentősen csökken Magyarország uniós támogatása (2.)

Az uniós kohéziós támogatási forrásaik 23-24%-os visszaesésével számolhatnak a következő költségvetési ciklusban a kelet-közép-európai országok - írja a Financial Times egy ma megjelenő bizottsági javaslat alapján. A pénz egy részét a déli tagországok felé csoportosítaná át az EU, másrészt maga a kassza mérete is szűkülne.

Megszólaltak az elemzők: mi lesz, ha kevesebb pénzt kap Magyarország?

Londoni pénzügyi elemzők szerint indokolatlan lenne egy esetleges komolyabb negatív piaci reakció abban az esetben, ha a közép- és kelet-európai EU-gazdaságok az Európai Unió következő hétéves költségvetési időszakában az eddigieknél kevesebb fejlesztési támogatást kapnának.

Megszóltak a németek: helyes a jogállamisági feltétel

Méltányos tehermegosztást sürget a német szövetségi kormány az Európai Unió (EU) következő hétéves költségvetési időszakával kapcsolatban (2021-2027), és egyetért az Európai Bizottság szerdán bemutatott javaslatával, amely szerint a jogállamiság meglétéhez kell kötni a tagországoknak megítélt költségvetési támogatások kifizetését.

Juncker: vezető szerepe lehet a V4-nek, ha betartja a szabályokat

A Lengyelországgal szemben még karácsony előtt elindított jogállamisági eljárásról tárgyal ma Brüsszelben az új lengyel kormányfő Jean-Claude Juncker európai bizottsági elnökkel és erre időzítve adott egy békülékeny hangvételű interjút ma az ARD német országos közszolgálati televíziónak Juncker. A beszéd uniós támogatásokkal kapcsolatos üzeneteit egy tegnapi konferencián már elmondta Juncker, miszerint nem híve annak, hogy büntetésként a kohéziós támogatásokat csökkentsék, illetve a kifizetéseket jogállamisági feltételekhez kössék.

Fitch: a lengyelek EU-pénze múlhat a súlyosbodó brüsszeli vitán

Rövid távon várhatóan nem lesz érdemi hatása a gazdasági növekedésre és az közpénzügyi folyamatokra annak a tegnapi fejleménynek, hogy az Európai Bizottság a hetes cikkely szerinti eljárás megindításáról döntött Lengyelországgal szemben - fejti ki álláspontját mai közleményében a Fitch Ratings. Azt is hozzáteszi azonban a hitelminősítő, hogy a fejlemény nagyon rossz abból a szempontból, hogy éppen most kezdődnek a 2020 utáni következő uniós keretköltségvetésről szóló egyeztetések.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul szerdától a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.